Dit jaar mocht ik op de school van mijn dochter de aankleding voor de Kinderboekenweek verzorgen. Het thema Vol avontuur leent zich natuurlijk perfect voor creatieve ideeën! In deze blog deel ik foto’s van de aankleding en beantwoord ik een aantal veelgestelde vragen die ik via social media kreeg. Misschien haal je er zelf ook inspiratie uit voor dit of volgend jaar.
Letterlijn ‘Vol avontuur’
Een echte blikvanger werd de vlaggenlijn met de tekst Vol avontuur. Hiervoor kocht ik een oude Bosatlas bij de kringloop. Met een simpel sjabloon (geen linkje helaas) dat ik in Word maakte, knipte ik de letters netjes uit. Door de geprinte letters op de atlaspagina’s te plakken, krijg je perfecte letters. Vervolgens knip je ze uit en rijg je ze aan een touwtje of plak je ze op de muur. Zo simpel, maar zo feestelijk!
Wegwijzers
Veel leuke reacties kreeg ik op de houten paal met wegwijzers. Op de bordjes schilderde ik namen van bekende plekken uit kinderboeken, zoals:
- de Petteflet
- Villa Kakelbont
- Klas van juf Fiep
- het Eiland van de Gorgels
Ik kreeg vaak de vraag of ik de formats wilde delen, maar deze heb ik zelf geschilderd. Eerst schetsen met potlood en daarna inkleuren met verf. Per bord was ik zo’n 2 à 3 uur bezig, dus het kost wel tijd.
Heb je daar geen zin in? Dan kun je in Canva zelf wegwijzers maken. Of hou het simpel en schilder alleen de woorden op stukken karton. Dat gaat een stuk sneller en ziet er ook leuk uit.








Vlaggenlijn
Ook maakte ik een vlaggenlijn met covers van kinderboeken. Op internet zijn verschillende varianten te vinden, maar ik wilde graag een selectie die goed past bij de identiteit van onze school. Daarom heb ik zelf een vlaggenlijn samengesteld.
Handig is dat je dit bestand kunt aanpassen en uitbreiden met boeken die jij passend vindt. Werkwijze: klik op een vlag, kies vormopvulling > afbeelding en vul zo de vlag met een boekcover. Je kunt mijn versie hier downloaden en zelf aanvullen.
Het fijne is: dit idee kun je ieder jaar opnieuw gebruiken!
Overige ideeen
Natuurlijk hield ik het niet bij alleen vlaggenlijnen. Voor wie nog meer inspiratie zoekt:
- Gedicht voor groep 3 met lessuggesties
- Gedicht voor groep 4 met lessuggesties
- Leesteksten Vol avontuur (groep 3)
Daarnaast gebruikte ik ook de Bosatlas nog op een andere manier: ik vouwde er kleine bootjes van. Die stonden leuk op tafels en pasten perfect bij het thema avontuur.
Tot slot
Ik vond het ontzettend leuk om de school zo in het thema van de Kinderboekenweek aan te kleden. Het mooiste vind ik dat je veel van deze ideeën elk jaar opnieuw kunt gebruiken, alleen het thema wisselt. Hopelijk heb je hier wat inspiratie opgedaan voor jouw school of klas!